Seçim sizin

featured

Merhaba sevgili okurlar, heyecanla ve merakla beklediğimiz seçime artık sayılı günler kaldı.
Ülke genelinde yaşanan hareketlilik, sayısız vaatler ve sınırsız umutlarla devam ediyor.
Bildiğiniz üzere, yapılması gereken birçok şey seçim vesilesiyle ya gerçekleştirilmiş ya da gerçekleştirilme sözü verilmiştir.

Seçim sizin
Bu durum bir çoğumuzun yüzünü güldürse de, kuru soğanı doğrayınca değil görünce ağlayacak duruma gelmemiz, bir şeylerin değişmesi gerektiğinin en basit örneğidir.
Gerçi bazı arkadaşlarımız, soğanı muhalefetin stokladığını iddia ediyor ama kendi topraklarımızda üretilen soğanın hala çok düşük fiyata piyasaya sürüldüğünü çiftçilerimizden öğrenebilirsiniz.
Yalnız maalesef; taşıt, yakıt, dağıtım vs yükselen tüm ücretlere karşılık, ürün ve maliyet ne olursa olsun tezgahlara ulaşma bedeli oldukça pahalıya mal olmaktadır.
Neyse havalar da ısındı diyorduk ama demek oluyor ki bundan sonra kalabalık ortamlarda veya minibüslerde soğan kokusu almayacağız hatta kokan olursa kesinlikle ve asla rahatsız olmayacağız.
Ayrıca, soğan bir yana dursun ben asıl deyimlerimize konu olan maydanozu düşünüyorum.
7-8 tl’ ye kadar yükselen maydanoz bile artık hiçbir şeye karışmaz oldu.

Seçim sizinVe bunca şeye rağmen, her şeyin yolunda ve gayet güzel olduğunu söyleyenler var. Buna da sürü psikolojisi diyorlarmış.
Yalnız farkındaysanız sürü psikolojisi diye diye koyundan farkımız kalmadı ama bu gidişle de kurban bayramında et fiyatlarını düşünmeye gerek kalmayacak çünkü bu düzen devam ederse koyunlar değil insanlar kurban olacak…!
Açıkçası seçimi kim kazanır ne olur bilemem ama bu ülke son bir kaç yılda maddi manevi çok büyük kayıplar verdi. Kim kazanırsa kazansın toparlamak kolay olmayacak.

Herkes gibi ülkem için en iyisi olmasını temenni eder. Yüreğinde merhamet, prensibi adalet olanların önderliğinde yaşayabilmeyi umut ederim…

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!