Site önüne durak ve tuvalet yapılmasına mahalle sakinlerinden tepki!

featured

Belediye’nin Belde Mahallesi’nin Eflatun caddesinde yaptığı yeni durak ve tuvalet alanına yönelik mahalle sakinleri tepki göstererek, bu uygulamadan vazgeçilmesi talebinde bulundu.

 

Belde mahallesi Eflatun caddesine yapılan yeni düzenleme ile daha önce yeşil alanların bulunduğu ve bina girişlerinin trafiğe kapalı olması nedeniyle otopark sıkıntısı yaşanmayan bölgede park sıkıntısının yanı sıra, site önüne tuvaletlerin yapılması tepkilere neden oldu.

Gazetemize konuşan Doç. Dr. Yusuf Çakmak, “Çocuklarımızın güvenliği ve sağlığı için tercih ettiğimiz mahallemizde, yeşil alanlara özel okullar yapılıp daha sonra yollarımız daraltılıp binalarımızın önüne otobüs peronları dikilmiştir. Gerek çocuklarımızın gerekse de öğrencilerin hayatları göz göre göre riske atılmıştır. İmkanlarımız kısıtlanarak, hayat kalitemiz düşürülmüş ve araçlarımızla değil evimize, mahallemize girişimiz bile engellenmiş olup, araç giriş çıkışları oldukça zorlaşmıştır” diyerek tepkisini ifade etti.

Batman Belediyesi’nin yeni düzenlemesinden şikayetçi olduğunu belirten çok sayıda mahalle sakini, sokaklarının otobüs geçişlerine uygun genişlikte olmadığını ve bu tür projeler düzenlenirken insanların güvenliği ve huzurunun ön planda tutulması gerektiğini belirterek, bina girişlerinde durak istemediklerini ve bu düzenlemenin can kaybı yaşanmadan değiştirilmesini talep etti.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!